Ziņas

 “AUSTRAGRĀFIJA” – RCK deju ansambļa “Austris” 65. gadu jubilejas koncerts

2023.gada 8.janvārī plkst.16.00 norisināsies Rīgas Celtniecības koledžas deju ansambļa “Austris” 65.gadu jubilejas koncerts “AUSTRAGRĀFIJA”.

Rīgas Celtniecības koledžas deju ansamblis “Austris” savā 65 gadu jubilejas koncertā “AUSTRAGRĀFIJA”, godinot tā dibinātāju un pirmo māksliniecisko vadītāju Jāni Upīti viņa gaidāmajā 100. dzimšanās dienā, dejā izstāstīs nozīmīgākās kolektīva dienasgrāmatas lapas. To tapšanā, gadu laikā piedalījies ikviens Austra kokam piederīgais – gan katrs atsevišķi, gan visi kopā.

Koncertā skatītājai redzēs dejas no XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII deju svētku repertuāra, jauno horeogrāfu darbus un gadu gadiem kolektīvā iemīlētas dejas. Koncertā piedalīsies deju ansambļa “Austris” pamatsastāvs un bijušie dejotāji no “Simtgades sastāva” un “Zelta Austris”.

Deju ansamblis “Austris” ir viens no vadošajiem A grupas tautas deju kolektīviem Latvijā. Kolektīvā dejo koledžas audzēkņi, Rīgas skolu un augstskolu studenti.

Deju ansamblis regulāri piedalās Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, Baltijas valstu Studentu Dziesmu un deju svētkos “Gaudeamus”, starptautiskos pasakumos, kā arī vietēja mēroga deju notikumos.

Deju kolektīvs dibināts 1957. gadā, dibinātājs Rīgas Celtniecības tehnikuma (tagad Rīgas Celtniecības koledža) rasēšanas skolotājs Jānis Upītis.

No 1997. gada kolektīva mākslinieciskā vadītāja Elita Treilone, koncertmeistare Vera Volkolakova.

Par deju koletīvu un gatavošanos jubilejas koncertam LTV1 Kultūras ziņu sižetā:

https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/282327/deju-ansamblis-austris-darina-austragrafiju

Koncerts notiks šī gada 8.janvārī, plkst.16:00 VEF kultūras pilī

Biļetes iegādājamas “Biļešu serviss” kasēs https://ej.uz/austragrafija

Sadarbības partneri