Ziņas

Iegūst 1.vietu konkursa „Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021” nominācijā “Ilgtspējīgākā studentu ideja”!

Sveicam RCK Arhitektūras 2.kursa studentu Guntaru Gailīti ar  iegūto 1.vietu konkursa „Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021” nominācijā “Ilgtspējīgākā studentu ideja”!

Konkursam, kurš  tiek organizēts četrās nominācijās – Ilgtspējīgākā ēka, Ilgtspējīgākais projekts, Ilgtspējīgākā publiskā ārtelpa, Ilgtspējīgākā studentu ideja – tika iesniegts Rīgas Celtniecības koledžas, ilgtspējīgas arhitektūras principiem atbilstošs, 1.kursa studiju projekta darbs „Supotāju nams”. Autors Guntars Gailītis, docētāji Inese Reitāle, Gunta Ābele, Igors Suhovilovs. Apbalvošanas cermonija norisinājās jaunajā Ogres bibliotēkas ēkā.

NOMINĀCIJA „ ILGTSPĒJĪGĀKĀ STUDENTU IDEJA” LAUREĀTI:

  • 1.vieta  Guntars Gailītis, “Supotāju nams”, Rīgas Celtniecības koledža. Tika saņemta arī  Kultūras ministrijas speciālā balva.
  • 2.vieta  Dana Grebņova, interjera dizaina projekts “Sapņu viesnīcai Daugavpils cietoksnī”, Daugavpils Saules skola
  • 3.vieta Anastasija Isajeva, interjera dizaina projekts “Kazarma īslaicīgam pasākumam”, Daugavpils Saules skola.

Informācija par konkursu.

„Latvija pagaidām ir vienīgā no Baltijas valstīm, kur tiek organizēts ilgtspējīgai būvniecībai, arhitektūrai un dizainam veltītais konkurss, turklāt tas norisinās jau 9-to gadu pēc kārtas. Arī šogad tika pieteikti nozīmīgi objekti, projekti un dizaina idejas, kuras vērtē starptautiska žūrija. Nākamo gadu konkurss tiks paplašināts un tajā aicināti piedalīties būs arī Lietuvas un Igaunijas vērtīgākie objekti, tā popularizējot ilgtspējas ideju iemiesošanu objektos un dizainā Baltijas kontekstā.

Konkursa mērķis ir popularizēt esošus un nākotnes objektus un idejas, kuru sākotnējā vērtība ilgtermiņā nemazinās, kuru funkcionalitāte un struktūra ir vērsta uz nevainojamu kalpošanu sabiedrības labā desmitiem gadu vai arī ir veikta pārdomāta esošu objektu atjaunošana. Tāpat vērtīgas ir privātmājas, kuru projektu konceptā iestrādāti ne vien ilgtspējīgi materiāli, bet arī rūpīgi izkalkulēti kvalitatīvi risinājumi ēkas uzturēšanai, pietuvinot tos pēc iespējas zemām izmaksām ekspluatācijas laikā. Ilgtspējības principu ievērošana rada nozīmīgu ekonomisko izdevīgumu, ko atzinušas valsts institūcijas un vērienīgu objektu pasūtītāji visā pasaulē.

Konkursa žūrija: Ilgtspējīgas būvniecības eksperts Hadley Barret ar starptautiskas darbības pieredzi, Rimants Giedraitis, Giedraitis & architektai vadītājs, daudzu starptautiski godalgotu projektu autors, Igors Golubevs, Schneider Electric vadītājs, publiciste Agrita Lūse, arhitekts Uldis Balodis, arhitekte Līga Rutka, sertificēta BREEAM vērtētāja, Sandris Celmiņš, BVKB Būvdarbu kontroles nodaļas vadītājs, Edgars Krasņikovs, būvuzraugs, BREEAM sertificēts vērtētājs, Gintars Dardets, BREEAM sertificēto ēku būvnieks.

Konkursa organizētāji: biedrība Building Design and Construction Council, patroni Ekonomikas ministrija, Būvniecības valsts kontroles birojs. Atbalstītāji: Schneider Electric, LuxControl. Firma L4, Rheinzink.”

Informācijas avots:buvniekupadome.lv

Sadarbības partneri