Ziņas

RCK Arhitektūras studentu pieredzes ekskursija 10.09.2021

Saulainā septembra dienā Rīgas Celtniecības koledžas Arhitektūras 1., 2., 3. kursa studenti un docētāji piedalījās biedrības Building Design and Construction Council organizētajā kampaņā “Mācies būvniecību”. Tika dota iespēja iepazīties ar konkursa „Ilgtspējība Arhitektūrā Būvniecībā dizainā 2021” nominācijas „ILGTSPĒJĪGĀKAIS PROJEKTS LATVIJĀ 2021” pirmās vietas ieguvēju – „Zemgales reģiona  klientu centrs Latvijas Valsts mežiem”. Jaunais objekts atrodas Jelgavā, Loka maģistrālē 2M.

Konkursa attiecīgajā nominācijā tika pieņemti pieteikumi par būvēm, kurām izstrādāts tehniskais projekts vai arī tās nesen nodotas ekspluatācijā un projektā ietvertas ilgtspējas pazīmes. Pēc gada šīs pašas būves var startēt nominācijā Ilgtspējīgākā ēka, tādējādi piedaloties konkursā divas reizes un ļaujot izsekot, kā projekts atbilst praksei.

Objekta apskati vadīja Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Jānis Zitāns.

Ēkas būvniecībā izmantotas inovatīvas metodes, process organizēts saskaņā ar BIM. Būvmateriāli, galvenokārt, koks. Celtniecības darbi veikti augstā kvalitātē, pielietoti interesanti arhitektūras risinājumi, kuriem ēkas ekspluatācijā jānodrošina efektīvs un ekonomisks resursu patēriņš.

Īpaši saistošs ilgtspējības akcents bija interjerā sienas apdarē pielietotie nojaucamo šķūnīšu dēļi.

Iepazīšanās ar jaunbūvi, ar tās ārtelpu un interjeru, ar konstrukciju un atsevišķu mezglu izbūves risinājumiem – tas bija vērtīgs pieredzes ieguves veids.

Sadarbības partneri