Ziņas

SkillsLatvija 2024 pusfināls “Sausā būve un apdare”

Šī gada 27. februārī Rīgas Celtniecības koledžā norisinājās Skills Latvija 2024 “Sausā būve un apdare” prasmju konkursa pusfināls.

Par iespēju iekļūt nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa  konkursa SkillsLatvia 2024 finālā, kas norisināsies 9. un 10. maijā Rīgā, sacentās 5 topošie speciālisti no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm.

Rīgas Celtniecības koledžu prasmju konkursa “Sausā būve un apdare”  SkillsLatvia 2024 pusfinālā pārstāvēja un godam izcīnīja iespēju piedalīties finālā specialitātes Ēku būvtehniķis 2.kursa audzēknis Ervīns Balaboļins.

Pateicamies RCK pedagogiem un iesaistītajam personālam par profesionālu audzēkņa sagatavošanu dalībai konkursā!

Pusfināla darba uzdevumā konkursa dalībnieki strādāja, vadoties pēc rasējuma, tā izmēriem un dotajām instrukcijām. Uzsākot darba uzdevuma izpildi, konkursantiem bija jāiepazīstas ar tehniskiem noteikumiem un jāaprēķina faktisko minimālo nepieciešamo materiālu daudzumu. Atbilstoši rasējumam, jaunajiem speciālistiem bija jāveic konstrukcijas atzīmēšana, kam sekoja konstrukcijas karkasa montāža. Karkasam bija jāatbilst vertikālā un horizontālā līmeņa prasībām un izmēriem, atbilstoši montējot CW/UW profilus. Pēc karkasa montāžas konkursanti veica izolācijas minerālvates iestrādi un sienu apšūšanu ar ģipša A, DF un/vai DFH2IR tipa plāksnēm. Vienlaikus, diviem ārējiem stūriem, atbilstoši darba uzdevumam, bija jāuzstāda pašlīmējošie stūru profili AquaBead, savukārt divas plaknes bija jānoklāj ar nobeiguma špakteli.

LTV Ziņu dienesta sižets par SkillsLatvia 2024 pusfinālu norisi Rīgas Celtniecības koledžā: https://ej.uz/nvhs

SkillsLatvia2024 pusfināla konkursu sadarbībā ar Rīgas Celtniecības koledžu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra. Prasmju konkursu sausajā būvē un apdarē atbalstīja SIA “Saint-Gobain Celtniecības Produkti”. 

Pusfinālu norisi finansē Eiropas Sociālais fonds Plus un Latvijas valsts VIAA īstenotā projekta “Atbalsts prasmju izcilībai profesionālajā izglītībā” ietvaros.

Sadarbības partneri