Ziņas

Starptautiskā  konkursā “Ilgspējīgākās ēkas un projekti” RCK Arhitektūras tehnoloģijas students gūst panākumus un specbalvu

Apsveicam Guntaru Gailīti – Rīgas Celtniecības koledžas Arhitektūras tehnoloģijas KArhT-3 studentu ar iegūto 3. vietu Starptautiskā  konkursā “Ilgspējīgākās ēkas un projekti”  un Eiropas Parlamenta deputātes Eiropas renovāciju vēstnieces Latvijā profesores Ineses Vaideres specbalvu – izzinošu vairāku dienu braucienu uz Briseli!

Konkurss “Ilgspējīgākās ēkas un projekti” norisinās Latvijā kopš 2013.gada. Šajā ilgtspējīgas arhitektūras veicināšanas konkursā ik gadus ir piedalījušies arī RCK arhitektūras studenti, iegūstot atzīstamus novērtējumus. (skat. https://www.rck.lv/augstaka-izglitiba/studiju-programmu-aktivitates/)

Šogad konkursam piešķirta starptautiska dimensija un saņemti pieteikumi no Latvijas, Igaunijas, Somijas un Lietuvas. Gala ceremonija norisinājās 2022.gada 6.septembrī Ogres Centrālajā laukumā, piedaloties konkursa dalībniekiem un viesiem.

Guntara Gailīša arhitektūras attīstības priekšlikums „Apkaimes nams Jugla” (vadītāji arhitekti I.Reitāle, G.Ābele, I.Suhovilovs) nominācijā – Ilgtspējīgākā studentu ideja –  tika atzinīgi novērtēts lielas konkurences apstākļos. Darbus vērtēja starptautiska žūrija.

„Man īpašs prieks un lepnums par Latvijas projektiem, kas ir ļoti augsti vērtējami pasaules līmenī. Savā izvēlē es balstījos uz ilgtspējības kritērijiem. Izvēle nebija viegla, taču 3. kategorijās esmu izvēlējusies pa projektam, kas saņems manu specbalvu – nominācijās „Ēka”, „Teritorija” un „Students” …Latvijas jaunieši izceļas ar savām zināšanām, inovatīvo domāšanu un arī ar gudrību. Nominācijā „Students” specbalvu iegūst ļoti talantīgs topošais nozares līderis Guntars Gailītis”. /fragments no Ineses Vaideres uzrunas/.

Nominācija Ilgtspējīgāka studentu ideja

  1. vieta Rasuole Petrikaite, Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultāte. Idejas projekts – Mākslas kopienu ietekme uz arhitektūras pārmaiņām pilsētā.
  2. vieta Mykolas Deveikis, Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultāte. Idejas projekts – Individuālās un kolektīvās telpas attiecību harmonija kopmītņu arhitektūrā.
  3. vieta Guntars Gailītis, Rīgas Celtniecības koledža. Idejas projekts – Apkaimes nams Jugla

Atzinības

  • Austeja Urbanavičiūte, Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultāte. Idejas projekts – Adrenaline Alley Sporta centra interjera dizains
  • Eduards Šmits, Rīgas Tehniskā universitāte. Projekts – Ideju ala
  • Liene Brice, Rīgas Tehniskā universitāte. Idejas projekts – Ģimenes trauku komplekts. Kopā bērniem ar funkcionāliem traucējumiem
  • Lukas Ambrulevičius, Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultāte. Idejas projekts – Kauņas kinoteātra Daina pārbūves projekts
  • Sindija Medne, Rīgas Tehniskā universitāte. Idejas projekst – Pārstrādāto riepu granulas āra mēbeļu kolekcijas radīšanā
  • Ūla Lekečinskaitē, Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultāte. Idejas projekts – SPA Centra interjera dizains
  • Viktorija Andriuškevičiūtė, Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultāte. Idejas projekts – Holistiska pieeja pansionāta arhitektūras izstrādē.

https://www.buvniekupadome.lv/konkurss/vertigakas-baltijas-ekas-un-projekti-2022-triumfe-lietuvas-arhitektu-birojs/

Guntara Gailīša darbs ir izstrādāts ilgtspējības kritērijiem atbilstoši – apkaimes iedzīvotāju socializēšanās, brīvā laika pavadīšana, rekreācija un apmācību centra izveide. Orientēts uz pieejamības un iedzīvotāju līdzdalības veicināšanu, esošo tradīciju saglabāšanu, kā arī jaunu ieviešanu. Nodrošinātas dažādu cilvēku grupu vajadzības. Ievēroti ekonomiskie, sociālie, vides aspekti.

Sadarbības partneri